„…kocham Wisłę warszawską

i oderwany od Warszawy odczuwam żrącą tęsknotę.

Warszawa jest moja i ja jestem jej. Powiem więcej: jestem nią”

Janusz Korczak

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zaprasza uczniów 3-8 klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Warszawy do udziału w drugiej edycji konkursu „Z książką Korczaka jest mi do twarzy”.

Celem konkursu jest m.in. zachęcenie młodych ludzi do sięgnięcia po książki Janusza Korczaka, zapoznanie z elementami jego biografii, rozwijanie zainteresowań związanych z fotografią, jak również zapoznanie z zabytkami, pomnikami miasta oraz ciekawymi miejscami istotnymi dla tożsamości stolicy.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie 2 zdjęć ukazujących książkę Janusza Korczaka:
a) w miejscu związanym z życiem i działalnością Janusza Korczaka (w ustaleniu miejsc związanych z Korczakiem pomogą materiały dostępne pod adresem
b) w dowolnym miejscu w mieście, które jest ważne dla Uczestnika Konkursu.

Prace wraz z kartą zgłoszenia należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 maja 2024 roku. Na zwycięzców czekają nagrody.

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszenia uczestnictwa w konkursie fotograficznym Załącznik nr 1

Organizator: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Współorganizator: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4 w Warszawie