Klasyka, bestsellery i nowości – do czytania i słuchania w 2023 roku!

Kolejny rok biblioteka kontynuuje dystrybucję zakupionych przez siebie kodów do serwisów Legimi i Empik Go. Kody pozwalają czytelnikom biblioteki mieć bezpłatny dostęp do e-booków, audiobooków, synchrobooków (Legimi) jak również e-booków, audiobooków oraz podkastów (Empik Go).

Jak otrzymać kod:

1. Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie czytelnicy Biblioteki Publicznej im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy nie posiadający zadłużeń na koncie bibliotecznym.
2. Kod dostępu do jednego z serwisów otrzymuje się drogą mailową, przesyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule wiadomości należy określić, z którego serwisu chce się skorzystać (Legimi/Empik Go). W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko, numer karty bibliotecznej.
3. Każdy czytelnik może otrzymać miesięcznie tylko 1 kod do Empik Go lub 1 kod do Legimi. Nie można otrzymać dostępu do obu platform równocześnie. Liczba kodów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
4. Po kod można się zgłaszać pierwszego dnia danego miesiąca. Wcześniej wysyłane e-maile nie będą brane pod uwagę. Kody będą rozsyłane przez bibliotekę pierwszego dnia roboczego każdego miesiąca, w kolejności zgłoszeń, po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego przez bibliotekarkę
5. Kod posiada termin ważności aktywacji. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym się go otrzymało (nie później niż ostatniego dnia miesiąca). Aktywowany kod umożliwia 30-dniowy dostęp do serwisu.

           


Jak wykorzystać kod do serwisu Legimi:
1. Kod aktywuje się przez stronę https://www.legimi.pl/mazowieckie/
W celu korzystania z usługi należy założyć konto Legimi (lub zalogować się na już istniejące) podając otrzymany kod, a następnie wpisując nazwę użytkownika, adres email (na który przesłany zostanie e-mail z linkiem aktywacyjnym) i hasło. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca nie aktywuje się pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygaśnie.
2. W celu korzystania z usługi należy pobrać aplikację LegimiAplikacja Legimi jest dostępna na komputerach, tabletach, czytnikach (również Kindle) i smartfonach oraz wszystkich systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows). Instrukcja instalacji aplikacji na poszczególne urządzenia dostępna jest tutaj. Z jednego kodu można korzystać na dwóch urządzeniach. 
3. Abonament biblioteczny zapewnia dostęp do 135000 tytułów na smartfonie, tablecie lub czytniku. W ramach wykupionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.Jak wykorzystać kod do serwisu Empik Go:
1. Kod aktywuje się przez stronę https://www.empik.com/go/biblioteki/kod
Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca nie aktywuje się pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygaśnie.
2. W celu korzystania z usługi należy pobrać aplikację Empik Go na system iOS lub Android. Z aplikacji można korzystać na telefonie, tablecie i czytniku (również Kindle). Empik Go wymaga urządzenia przenośnego posiadającego dostęp do Internetu i wyposażone go w system operacyjny iOS (minimum iOS 11) albo Android (minimum Android 5.0). W ramach abonamentu można odsłuchiwać/czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach. 
3. Abonament biblioteczny zapewnia dostęp to prawie 32 tysięcy ebooków, ponad 6 tysięcy audobooków i ponad 12 tysięcy podcastów. Użytkownik może przeczytać/odsłuchać w ciągu miesiąca do 20 książek (w przypadku podcastów czy seriali audio jeden sezon traktowany jest jako jedna książka).

Ciesz się tysiącami tytułów dostępnych w bibliotecznym abonamencie. Jeśli nie skorzystasz z otrzymanego kodu, a jest on nadal aktywny, to poinformuj nas o tym. Skorzysta z niego ktoś inny.