Zgłoszenia grup do udziału w warsztatach, wycieczkach i spotkaniach autorskich przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia do udziału w seansach filmowych przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, telefon kontaktowy, e-mail, wiek i liczba uczestników, temat spotkania. Terminy warsztatów umawiane będą indywidualnie.

Zapisy od 25 września!

 

1. Harmonogram warsztatów dla klas I-III: 

 

Temat: Pop-up, co to takiego? (październik-listopad)

Książki pop-up zawierają trójwymiarowe ilustracje, które sprawiają, że każda strona jest niespodzianką. W czasie warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z książkami-rozkładankami, które ze względu na swoją formę są dostępne dla czytelników tylko na miejscu. Następnie każdy z uczestników stworzy kartkę pop-up.

Czas trwania: ok. 90 minut.

  

Temat: Czy plac zabaw to prosta sprawa? (grudzień-styczeń)

Skąd się wzięły place zabaw? Czy miejsce do zabawy może być sztuką? Gdzie się bawić w mieście pełnym bloków i samochodów? Na te i inne pytanie odpowiemy podczas warsztatów inspirowanych książką J. Guszty „Nie tylko place zabaw”.  A także spróbujemy wcielić się w architektów i zaprojektować własne konstrukcje do zabawy.

Czas trwania: ok. 90 minut

 

2. Harmonogram warsztatów dla klas IV-VIII: 


Temat: Historia pisma (październik-listopad)

Jak zmieniało się pismo na przestrzeni lat? Dlaczego pismo obrazkowe przekształciło się w alfabet? Jaką rolę współcześnie odgrywa pismo obrazkowe? Podczas warsztatów zastanowimy się, jakie informacje przekazywane w formie znaków możemy zaobserwować w życiu codziennym oraz podejmiemy próbę stworzenia własnego pisma.

Czas trwania: 60 minut

 

Temat: Jak powstają języki? (grudzień-styczeń)

Potrzeba komunikacji z drugim człowiekiem wymaga znalezienia wspólnego języka. Kiedy i w jaki sposób powstał język? Czy można porozumieć się bez słów? Spróbujemy!

Czas trwania: 45 minut

 

3. Spotkania autorskie dla klas I-VIII są okazją do poznania zarówno popularnych, jak i mniej znanych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Spotkania mogą być wzbogacone o możliwość zakupu książki i uzyskania w niej osobistej dedykacji. Czas trwania: 60 minut. Harmonogram spotkań dostępny jest tu: https://www.mbddim.pl/index.php/features/all-templates-positions

4. Kino z szerokim repertuarem filmowym. Nauczyciel ma możliwość doboru filmu z bibliotecznej kolekcji, dostosowanego do wieku i upodobań dzieci. Szczegółową ofertę z wykazem filmów wysyłamy mailowo.

5. Wycieczki po bibliotece są okazją do poznania pracy bibliotekarza od kulis. Podczas spotkania prezentujemy uczestnikom księgozbiór dostosowany do ich wieku i potrzeb, opowiadamy, jak ułożone są książki w bibliotece oraz pokazujemy, jak znaleźć konkretną pozycję na półce. Po wycieczce, wzbogaconej multimedialną aktywnością, uczniowie wiedzą, jak można zapisać się do biblioteki, jakie zasady w niej panują oraz z jakich zajęć mogą skorzystać. Czas trwania : 45 minut.


ZAPRASZAMY!