Zgłoszenia grup przedszkolnych do udziału w warsztatach, wycieczkach i spotkaniach autorskich przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia do udziału w seansach filmowych przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa placówki, imię i nazwisko nauczyciela, telefon kontaktowy, e-mail, wiek i liczba uczestników, temat spotkania. Terminy warsztatów umawiane będą indywidualnie.

Zapisy od 25 września!

1. Harmonogram warsztatów "O czym mówią książki?": 

Temat: Jego Wysokość Organy (październik)

Jaki jest największy instrument na świecie i kto grał na nim najpiękniej? Opowieści o organach i Janie Sebastianie Bachu towarzyszyć będzie sporo muzyki i muzykowania oraz warsztaty plastyczne, na których wykonamy papierową perukę i niewielki instrument. Czas trwania: 60 minut.

Temat: Czy mogę pogłaskać psa? (listopad)

Wiele dzieci pragnie mieć psa lub kota, bo niemal wszystkie kochają zwierzęta. Na zajęciach porozmawiamy o tym, jak je kochać mądrze. Jakie są psie radości i smutki? Potrenujemy dobre głaskanie i rozpoznawanie psiej mowy. Dzieci będą mogły zapoznać się z częścią naszego księgozbioru poświęconą małym pupilom. Czas trwania: 60 minut.

Temat: Rękawiczka (grudzień)

Zimą dobrze jest mieć szalik, czapkę i rękawiczki. A także dach nad głową. A co, jeśli w niewielkim domu chce się schronić zbyt dużo gości? Uczestnicy zajęć poznają dwie wersje bajki ludowej „Rękawiczka” - jedną humorystyczną, drugą poważną, która uczy, jak żyć w zgodzie z sąsiadami i sobą. Zajęcia zakończymy aktywnością plastyczną. Czas trwania: 60 minut.  

Temat: Czarodziejski świat pana Andersena (styczeń)

Jan Chrystian Andersen jest nie tylko autorem Małej Syrenki, Calineczki, Księżniczki na ziarnku grochu… Pisarz uwielbiał teatr, także domowe teatrzyki i teatr cieni, budował domki dla lalek, robił niesamowite wycinaki z papieru. Na warsztatach zabierzemy dzieci do świata sprzed 200 lat, świata opowieści i cudów z papieru. Będzie czas na wysłuchanie baśni i część plastyczną, na której zrobimy coś, co cieszyło oczy dzieci w XIX wieku. Czas trwania: 60 minut.

 

2. Spotkania autorskie są okazją do poznania zarówno popularnych, jak i mniej znanych autorów książek dla dzieci. Czas trwania: 60 minut. Aktualny harmonogram spotkań dostępny jest na stronie: https://www.mbddim.pl/index.php/features/all-templates-positions

3. Kino z szerokim repertuarem filmowym. Nauczyciel ma możliwość doboru filmu z bibliotecznej kolekcji, dostosowanego do wieku i upodobań dzieci. Szczegółową ofertę z wykazem filmów wysyłamy mailowo. Na seanse filmowe zapraszamy we wtorki o godzinie 10.00.

4. Wycieczki po bibliotece są okazją do poznania pracy bibliotekarza od kulis. Podczas spotkania prezentujemy dzieciom księgozbiór dostosowany do ich wieku i potrzeb, opowiadamy, jak ułożone są książki w bibliotece oraz pokazujemy, jak znaleźć konkretną pozycję na półce. Czas trwania : 45 minut.

Zapraszamy!