Znamy już laureatów konkursu fotograficznego "Z książką Korczaka jest mi do twarzy".
W dniu 25 maja 2024 r. jury w składzie: Weronika Kołacz, Marta Rakoczy, Barbara Janina Sochal poddało artystycznej i merytorycznej ocenie przesłane fotografie i wyłoniło laureatów Konkursu.

Uroczyste wręczenie nagród połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się 8 czerwca (sobota) o godzinie 14.00. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy Laureatów, jak również wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie.

Pobierz protokół z obrad.

O jury:

Weronika Kołacz - edukatorka, przewodniczka miejska, współzałożycielka Warszawskiej Fabryki Spacerów organizującej autorskie wycieczki i spacery z aparatami fotograficznymi w rękach dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Marta Rakoczy - dr hab., kulturoznawczyni, filozofka, adiunkt w Instytucie Kultury Polskiej UW, kierowniczka Zakładu Antropologii Słowa. Zajmuje się antropologią pisma, antropologią edukacji, historią polskiej modernizacji oraz kulturowymi studiami nad dzieciństwem i młodzieżą.

Barbara Janina Sochal - pedagożka, działaczka społeczna, edukatorka z zakresu zarządzania oświatą (europejski TERM), metodyczka wychowania plastycznego, autorka i realizatorka projektów i warsztatów dla dzieci, młodzieży i nauczycieli dotyczących edukacji kulturalnej i międzykulturowej, wychowania przez sztukę i praw człowieka dziecka.

 

„…kocham Wisłę warszawską

i oderwany od Warszawy odczuwam żrącą tęsknotę.

Warszawa jest moja i ja jestem jej. Powiem więcej: jestem nią”

Janusz Korczak

 

 Organizator: Biblioteka Publiczna im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów
Współorganizator: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4
Partnerzy: Partnerzy: Korczakianum Pracownia Muzeum Warszawy, Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka

____________________________________________________________________________

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zaprasza uczniów 3-8 klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Warszawy do udziału w drugiej edycji konkursu „Z książką Korczaka jest mi do twarzy”. 

Celem konkursu jest m.in. zachęcenie młodych ludzi do sięgnięcia po książki Janusza Korczaka, zapoznanie z elementami jego biografii, rozwijanie zainteresowań związanych z fotografią, jak również zapoznanie z zabytkami, pomnikami miasta oraz ciekawymi miejscami istotnymi dla tożsamości stolicy.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie 2 zdjęć ukazujących książkę Janusza Korczaka:
a) w miejscu związanym z życiem i działalnością Janusza Korczaka (w ustaleniu miejsc związanych z Korczakiem pomogą materiały dostępne pod adresem
b) w dowolnym miejscu w mieście, które jest ważne dla Uczestnika Konkursu.

Prace wraz z kartą zgłoszenia należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 maja 2024 roku. Na zwycięzców czekają nagrody.

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszenia uczestnictwa w konkursie fotograficznym Załącznik nr 1