Klub Czytelników Mangi ma wakacje! Mamy nadzieję, że nasi klubowicze odpoczywają od szkolnych trosk i poznają nowe, piękne miejsca. Tymczasem biblioteka przygotowuje się na kolejny sezon i poszukuje osoby do przewodzenia spotkaniom Klubu. Zamieściliśmy ogłoszenie na portalu „Ochotnicy warszawscy”!

Link do ogłoszenia (klik tutaj)

Ogród przy bibliotece to przestrzeń na relaks i wypoczynek z książką na świeżym powietrzu. Ustawione w nim skrzynie warzywno-ziołowe pozwalają najmłodszym użytkownikom biblioteki poznawać nowe zapachy i smaki. W obrębie wyjścia z sali kinowo-teatralnej usytuowane jest dwupoziomowe poidełko, które pozwala w letnie dni skorzystać z wody pitnej zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na terenie ogrodu znajdują się leżaki, hamaki i parasole ogrodowe, które są wygodnym miejscem do czytania książek. Mural Piotra Młodożeńca, jak i prowadzący do ogrodu mural Pawła Jońcy nadają miejscu niepowtarzalny i kameralny wygląd. Przy wejściu do ogrodu czytelników wita "Ogród poezji" przygotowany przez uczniów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4.

Czytelnia w ogrodzie jest otwarta przy sprzyjającej pogodzie, ogród dostępny jest najpóźniej na pół godziny przed zamknięciem biblioteki.

Zapraszamy!

Uwaga, na wakacyjne pokazy filmów zapraszamy we wtorki o godzinie 17:00.

Szczegółowe informacje o seansie (tytuł filmu) dostępne są w zakładce Repertuar (klik tutaj)

Czy macie swoją ulubioną książkę, grę, przesłuchany audiobook, który was zachwycił, wzruszył, albo wciągnął bez reszty? Chcielibyśmy, abyście podzielili się swoją pasją i miłością do książek i gier z innymi!

Zapraszamy Was do udziału w akcji "Zostaw wiadomość". Wasze rekomendacje mogą być inspiracją dla innych czytelników, a także okazją do odkrycia nowych, fascynujących tytułów. Jak to zrobić? Wypełnij kartę, która dostępna jest w bibliotece. Możesz opisać w fabułę, postacie, to, co najbardziej Cię poruszyło lub zaskoczyło. Zostaw wiadomość w wyznaczonym do tego miejscu. Twoja wiadomość dotrze do szerokiego grona czytelników. Stwórzmy razem biblioteczną przestrzeń pełną pasji i inspiracji.

Akcja trwa cały lipiec w godzinach otwarcia biblioteki.

Przez najbliższe trzy miesiące zapraszamy do odwiedzenia plenerowej wystawy fotografii!
Na wystawie zaprezentowane są zdjęcia laureatów i laureatek II edycji konkursu fotograficznego „Z książką Korczaka jest mi do twarzy”. Uczniowie warszawskich szkół uchwycili na nich książki autorstwa Janusza Korczaka w miejscach związanych z Jego życiem i działalnością oraz w swoich ulubionych przestrzeniach. W ten sposób powstały swoiste minireportaże tak wiele mówiące o dzieciach…
Wystawa znajduje się na ogrodzeniu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ul. Dolnej 19. Chłopcy z ośrodka aktywnie uczestniczyli w jej montażu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, literatury i historii do odwiedzenia wystawy i podziwiania talentu młodych artystów!
____________________________
Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4 w Warszawie.

Partnerzy: Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka, Korczakianum Pracownia Muzeum Warszawy.