Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej w formie książki artystycznej. Tematyka prac ma nawiązywać do wybranej książki dla dzieci lub młodzieży. Organizator konkursu pozostawia uczestnikom dowolność w doborze technik, materiałów oraz formatu wykonywanych prac i zaprasza do eksperymentowania z podstawową strukturą i funkcją książki. Dozwolone jest tworzenie książek zwojów, książek harmonijkowych, książek obiektów rzeźbiarskich, jak również wielu innych form artystycznych. Prace wraz z kartą zgłoszenia przyjmowane są do 6 listopada 2024 r. Na laureatów czekają nagrody!

Dla pięciu grup wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy VII-VIII szkoły podstawowej, uczniowie szkoły średniej, uczniowie klas/szkół plastycznych.

Karta zgłoszeń, prace przyjmowane są w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie (02-621).

Organizator: Biblioteka Publiczna im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Konkurs realizowany jest w ramach 28. rocznicy nadania Bibliotece na Mokotowie imienia Zygmunta Łazarskiego. Patronat: Polska Sekcja IBBY.

Zasady udziału w Konkursie określa Regulamin Wielkość pliku 680 KB [PDF]

Załączniki: