Zapraszamy na wystawę ilustracji pochodzących z książki Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego.

Odwiedź niezwykły świat drzew. Zobacz, kto w nich mieszka, kto je zjada, kto przenosi ich nasiona. Obejrzyj te najwyższe, najstarsze i najgrubsze. Spotkaj entów, Adama i Ewę, Robin Hooda i Buddę. Przyjrzyj się pracy drwala i zobacz, jakie budowle, instrumenty i wehikuły można zrobić z drewna. Poznaj drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec. Zajrzyj do lasu. Zapuść się w puszczę.

Na podstawie książki „Drzewa” Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało wystawę pełną kunsztownych ilustracji Piotra Sochy oraz fachowej wiedzy podanej w atrakcyjny i przystępny sposób przez Wojciecha Grajkowskiego. Wielkoformatowe plansze wzbudzają zachwyt i zachęcają do bliższego przyjrzenia się otaczającym nas drzewom.

Ilustracje można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 23 września. Wstęp wolny!