„Bajki pomagajki – zrozumieć inność”. 

WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH DZIECI Z KLAS I-III  

W związku z sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, warsztaty edukacyjne  są czasowo zawieszone.

 plakat bajki pomagajki

Informacje organizacyjne:

- wiek uczestników: klasy I-III

- czas trwania zajęć: 1h – 1,5h

- zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10.00, odbywają się w poniedziałki i środy

- wielkość grupy: maks. 25 osób

- co ze sobą zabrać: w miejscu realizacji warsztatów przebywa się w skarpetkach lub obuwiu zmiennym

Zgłoszenia do udziału przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa placówki, imię i nazwisko nauczyciela, telefon kontaktowy, e-mail, wiek i liczba uczestników, temat spotkania. Terminy warsztatów umawiane będą indywidualnie.

 

 

 

Zrealizowane w roku szkolnym 2019/2020:


 „Dlaczego się nie rozumiemy?”

Jesteśmy różni. Każdy co innego lubi lub nie lubi, czegoś innego się boi, a także ma różne marzenia. W czasie warsztatów będziemy uczyć się komunikacji, aby być lepiej rozumianym i poznawać także innych. Na podstawie książki Agnieszki Kossowskiej „Duże sprawy w małych głowach” dowiemy się więcej o sobie, a także o dzieciach autystycznych.


„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

Spróbujemy wczuć się w sytuację osoby, która nie widzi. Jest to przygoda przebywania jakby w innym świecie. Poznając bohatera książki „O Kamilu, który patrzy rękami” Tomasza Małkowskiego przekonamy się, że osoba niepełnosprawna może być dowcipnym kumplem i super bratem, choć ma w życiu dużo trudniej niż dobrze widzący.


„Życie w ciszy”

Zwrócimy uwagę na niedosłyszących rówieśników lub tych, którzy żyją w całkowitej ciszy. Jaki jest sposób by z nimi porozmawiać? Poznamy więc kilka słów i zwrotów w języku migowym. Na podstawie książki „Ślimak” Aleksandry Chmielewskiej dowiemy się także jak funkcjonuje ucho i co jest ważne dla niedosłyszącego Krzysia. Poprzez ciekawe zabawy ćwiczące słuch docenimy to, że znamy świat dźwięków.


„Rozumieć sercem”

Ina różni się od dzieci w klasie, dlatego dostała przydomek Inna. Czyżby przyjechała z innego kraju? Ona jest wyjątkowa. Trudno ją czasem zrozumieć, bo mówi mniej wyraźnie i przekręca słowa. Ona także nie rozumie wielu spraw, które rówieśnicy łapią w mig. Książka „Żółte kółka: mam na imię Inna” Elizy Piotrowskiej ukazuje nieco odmienny świat dziewczynki z Zespołem Downa.


„Co to jest empatia?”

Każdy z nas widział kiedyś dorosłego lub dziecko na wózku inwalidzkim. Najczęściej osoby te są nieszczęśliwe z powodu braku tego, co prawie każdy posiada: zdrowe nogi, ręce i inne części ciała. Jak im pomóc, by ulżyć w trudnym życiu? Dowiemy się o tym z przygód w książce „Przytul mnie” Nicka Vujicica. Poznamy tam chłopca, który mimo wielkich ograniczeń i niespotykanych trudności w życiu uczy nas jak być szczęśliwym i realizować marzenia.